Moje šablona a uživatelské prostředí Archicadu ke stažení

Pro zakládání nových projektů používám mou šablonu s osvědčenými nastaveními Archicadu. Pokud mě podporujete v rámci placené registrace, můžete si tuto šablonu stáhnout.

Komentovanou prohlídku mé šablony a nastavení pracovního prostředí můžete shlédnout v následujících videích:

Související videa:


Prosím, berte na vědomí, že:

 • Šablonu a nastavení uživatelského prostředí poskytuji ve stavu "jak je".
 • Jde o mou skutečnou pracovní šablonu, na jejímž základě zakládám mé obvyklé projekty menších měřítek – nikoliv o šablonu vytvářenou s ambicí být základem pro široké spektrum měřítek. Obsah mé šablony je spíše minimalistický – čím méně atributů, oblíbených nastavení a knihovních prvků, tím lépe.
 • K tvorbě a aktualizacím šablony přistupuji jako k neustále vyvíjejícímu se dokumentu. Některé části šablony nefungují zcela správně, případně jsou již zastaralé. V rámci tohoto blogu vydávám aktualizace spolu s popisem provedených úprav, doplnění a změn.
 • K dispozici dávám šablonu uloženou vždy v aktuální verzi a updatu Archicadu (aktuální šablona je pro Archicad 27 CZE). Do nižších verzí aktuální šablonu neukládám, nicméně k dispozici ke stažení jsou starší verze šablony pro Archicad 25 a 26. Šablonu není možné otevřít a používat v Archicadu SE.
 • Šablonu poskytuji především jako náhled mých osvědčených nastavení a procesů. Berte ji spíše jako inspiraci pro nastavení šablony vaší. Přistupujte k ní kriticky – co funguje mě, nemusí nutně vyhovovat vám.
 • V šabloně používám fonty Helvetica Neue (řezy Light a Medium). Jde jeden ze standardních fontů dodávaných s MacOS, který však není dodáván s Windows (a vzhledem k jinému formátu souboru s fontem jej nelze snadno přenést, o licenčních podmínkách nemluvě). Archicad má jisté nedostatky s interpretací fontů mezi platformami; otevřete-li šablonu pod Windows, budou texty pravděpodobně vykazovat chyby s diakritikou. Možné řešení naleznete v tomto videu >
 • Jsem rád za jakékoliv náměty a připomínky. Neslibuji ale, že je do šablony zapracuji. Indivizualizaci a případnou pomoc s nastavením šablony vám mohu nabídnout pouze jako placenou službu.
 • Šablonu poskytuji volně k dispozici mým platícím podporovatelům. Můžete ji studovat, upravovat a používat. Prosím ale, abyste ji volně nešířili a neprodávali (ani s malými nepodstatnými úpravami).
 • Nastavení pracovního prostředí je k dispozici pr rozlišení monitorů, na nichž obvykle pracuji: pro 27" monitor QHD (2560 × 1440 px), který používám jako primární, pro 24" monitor Full HD (1920 x 1080 px), na kterém vytvářím má videa, a pro 14" monitor notebooku MacBook Pro ve dvou verzích (1512 x 982 px (základní rozlišení) a 1800 x 1169 px). Nastavení je pouze pro Archicad 27 CZE a platformu MacOS.
 • (Do pracovního prostředí jsem ve verzi 27 přidal paletku Varianty návrhu, která však zjevně vykazuje bug – po přepnutí pracovního prostředí je neukotvená (někdy se nachází na vedlejším monitoru). Po prostém kliknutí na její záhlaví se však vrátí tam, kam má (tedy v mém případě pod paletu s oblíbenými).)
 • Budu rád, pokud placení předplatného na tomto blogu budete primárně považovat za podporu mé publikační činnosti (zde či na kanále na youtube) a nákladů, které mi v souvislostí s ní vznikají. Možnost stahovat šablonu a další obsah poskytuji jako bonus pro mé podporovatele, nikoliv jako prodej obsahu a poskytování placené podpory.

Šablonu a nastavení uživatelského prostředí si můžete stáhnout kliknutím na následující odkazy:

Tento obsah je pouze pro platící odběratele.

Zaregistrujte se k odběru novinek:

Případně přispějte pravidelnou měsíční částkou na provoz tohoto blogu a youtubového kanálu a získejte přístup k dalšímu obsahu. Viz Podpořte ardit.
jamie@example.com
Odebírat