Moje šablona a uživatelské prostředí Archicadu ke stažení

Pro zakládání nových projektů používám mou šablonu s osvědčenými nastaveními Archicadu. Pokud mě podporujete v rámci placené registrace, můžete si tuto šablonu stáhnout.

Komentovanou prohlídku mé šablony a nastavení pracovního prostředí můžete shlédnout v následujících videích:

Související videa:


Prosím, berte na vědomí, že:

  • Šablonu a nastavení uživatelského prostředí poskytuji ve stavu "jak je".
  • Jde o mou skutečnou pracovní šablonu, na jejímž základě zakládám mé obvyklé projekty menších měřítek – nikoliv o šablonu vytvářenou s ambicí být základem pro široké spektrum měřítek. Obsah mé šablony je spíše minimalistický – čím méně atributů, oblíbených nastavení a knihovních prvků, tím lépe.
  • K tvorbě a aktualizacím šablony přistupuji jako k neustále vyvíjejícímu se dokumentu. Některé části šablony nefungují zcela správně, případně jsou již zastaralé. V rámci tohoto blogu vydávám aktualizace spolu s popisem provedených úprav, doplnění a změn.
  • K dispozici dávám šablonu uloženou vždy v aktuální verzi a updatu Archicadu (aktuální šablona je pro Archicad 26 CZE). Do nižších verzí šablonu neukládám; v nižších verzích Archicadu šablonu neotevřete. Šablonu není možné otevřít a používat v Archicadu SE.
  • Šablonu poskytuji především jako náhled mých osvědčených nastavení a procesů. Berte ji spíše jako inspiraci pro nastavení šablony vaší. Přistupujte k ní kriticky – co funguje mě, nemusí nutně vyhovovat vám.
  • V šabloně používám fonty Helvetica Neue (řezy Light a Medium). Jde jeden ze standardních fontů dodávaných s MacOS, který však není dodáván s Windows (a vzhledem k jinému formátu souboru s fontem jej nelze snadno přenést, o licenčních podmínkách nemluvě). Archicad má jisté nedostatky s interpretací fontů mezi platformami; otevřete-li šablonu pod Windows, budou texty pravděpodobně vykazovat chyby s diakritikou. Možné řešení naleznete v tomto videu >
  • Jsem rád za jakékoliv náměty a připomínky. Neslibuji ale, že je do šablony zapracuji. Indivizualizaci a případnou pomoc s nastavením šablony vám mohu nabídnout pouze jako placenou službu.
  • Šablonu poskytuji volně k dispozici mým platícím podporovatelům. Můžete ji studovat, upravovat a používat. Prosím ale, abyste ji volně nešířili a neprodávali  (ani s malými nepodstatnými úpravami).
  • Nastavení uživatelského prostředí je k dispozici ve dvou verzích podle rozlišení monitorů, na nichž obvykle pracuji: pro 27" monitor QHD (2560 × 1440 px), který používám jako primární, a pro 24" monitor Full HD (1920 x 1080 px), na kterém vytvářím má videa. Nastavení je pouze pro Archicad 26 CZE a platformu macos.
  • Budu rád, pokud placení předplatného na tomto blogu budete primárně považovat za podporu mé publikační činnosti (zde či na kanále na youtube) a nákladů, které mi v souvislostí s ní vznikají. Možnost stahovat šablonu a další obsah poskytuji jako bonus pro mé podporovatele, nikoliv jako prodej obsahu a poskytování placené podpory.

Šablonu a nastavení uživatelského prostředí si můžete stáhnout kliknutím na následující odkazy:

Tento obsah je pouze pro platící odběratele.

Zaregistrujte se k odběru novinek:

Případně přispějte pravidelnou měsíční částkou na provoz tohoto blogu a youtubového kanálu a získejte přístup k dalšímu obsahu. Viz Podpořte ardit.
jamie@example.com
Odebírat